Бджілка

FB_IMG_1742396407380.jpg

Добрий вечір!
Не поспішайте стверджувати, що ви про бджіл все знаєте. Так, бджоли справді жалять і приносять мед… Але не тільки!
У світі нараховується близько 20 000 видів бджіл! У медоносної бджоли високоорганізовані сім’ї, які поділяються на касти.

Кастові відмінності вроджені, й пов’язані з ними обов’язки бджоли в сім’ї, як вважають дослідники, навчання не потребують. Багато видів бджіл маловивчені. Розмір цих комах коливається від 2,5мм у карликової бджоли до 4 см у бджоли – мегахіли, що мешкає в Індонезії. Можливо саме ви забажаєте займатися дослідженням життя бджіл!
Із бджолами пов’язано чимало міфів і легенд. Так на думку стародавніх єгиптян, душа померлого покидала людину у вигляді бджоли.

А ось, стародавні греки були впевнені, що боги на Олімпі куштують «солодкий нектар», що володаря всіх богів Зевса в дитинстві вигодовувала медом Мелісса, дочка крітського царя Меліссія. Богиню Артеміду, покровительку тварин і полювання, часто зображували бджілкою. На деяких монетах Древньої Греції була викарбувана бджілка.
Стародавні легенди стверджували, що розводити бджіл навчив людей Арістей, син бога Аполлона та німфи Кірени.
Той факт, що в давнину наші предки збирали мед, підтверджують стародавні наскальні малюнки. У Іспанії, наприклад, є Павукова печера. На її стіні зображена людина, що виймає стільники із бджолиного гнізда. Цей малюнок був створений приблизно 7 тисяч років до нашої ери.

Важко сказати, коли стародавні люди перейшли від збирання меду до бджільництва, але археологічні дані підтверджують, що 6 тисяч років тому в Єгипті вже розводили домашніх бджіл. У Давньому Єгипті мед цінували високо: всі єгиптянські фараони носили титул «Повелитель бджіл». Символічне зображення цієї комахи за життя фараона прикрашало царську емблему, а після смерті – його гробницю.

У Стародавній Греції бджолярі вперше навчилися вставляти у вулики перегородки і з їх допомогою вилучати запаси меду. До речі, сучасний рамковий вулик, знайомий усім, винайшов українець Петро Іванович Прокопович!



0
0
0.000
0 comments