Людина — найцінніший скарб
Добрий вечір!
Людина — найцінніший скарб.
Кожен із нас — особистість, і саме такої людини, як ви, більше на Землі немає і не буде. Кожна людина має почуття, здібності, характер.
Як же зробити, щоб такі різні, несхожі люди все ж таки жили із повагою одне до одного? Для цього існують правила, що визначають стосунки між людьми. Це такі правила, що встановлюють порядок у всій державі, обов'язки кожного громадянина та його права. Називаються такі правила державними законами.
Для того, щоб будь-які конфлікти та суперечки між країнами вирішувались не воєнним шляхом, а мирним, за столом переговорів в 1945 року була створена Організація Об'єднаних Націй (ООН). До речі, одним із її засновників була Україна.
А 1948 році держави, що увійшли до ООН, підписали Загальну декларацію прав людини — документ, у якому вони пообіцяли одна одній і своїм народам забезпечити громадянські права й свободи, рівність усіх перед законом, особисту недоторканність, свободу совісті, можливість дотримуватись своєї релігії й багато іншого.
Загальна декларація прав людини — важливий і корисний документ.
Але в ньому говориться про людей загалом — і жодного слова про дітей. Але ж діти потребують особливої уваги й захисту з боку держави.
Минули роки після підписання Загальної декларації прав людини, коли політики схаменулися: є ще люди, про яких треба потурбуватися! Це діти. Адже все життя і доля дитини залежить від дорослих, а вони бувають різні ... І держава зобов'язана потурбуватися про своїх маленьких громадян.
20 листопада 1989 року ООН прийняла спеціальний документ під назвою «Конвенція про права дитини».
З того часу, кожного року, 20 листопада ми відзначаємо День дитини і звертаємось до світу з вимогою дотримуватися прав кожної дитини.
Ще в 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Саме 20 листопада Асамблея прийняла в 1959 році Декларацію прав дитини, а в 1989 році - Конвенцію про права дитини.
Україна теж підписалася під цим документом, а значить - пообіцяла всьому світу піклуватися про своїх маленьких громадян. Конвенція - єдиний поки міжнародний правовий документ, що містить повний перелік прав дітей. Пропоную погортати цей важливий документ і познайомитися з деякими його статтями.
У нашій бібліотеці ви зможете познайомитися з офіційним виданням Конвенції «Про права дитини». Права дитини – це певні можливості, що надаються вам, дітям (до 18 років), для того, щоб жити і дорослішати.
Сьогодні в Україні йде визвольна війна і дорослі та діти потерпають від насильства. Хоч як би ми не хотіли цього усвідомлювати, кожна без винятку українська дитина у будь-якому разі зазнала порушень своїх законодавчо закріплених прав внаслідок воєнної агресії російської федерації проти України.
Діти гинуть! Сьогодні, у ці тяжкі та важливі для нашої держави часи кожен небайдужий громадянин України має допомагати захистити наше майбутнє – наших дітей!
Як це здійснити? Все просто – не будьте байдужими до кожної без винятку дитини!
Не можна свої права ставити вище прав інших людей, тоді і ваші права будуть поважати.