День Птахів
Добрий вечір!
За деякими даними, День Птахів вперше був проведений в США, у 1894 році, як масове дитяче екологічне свято.
1 квітня 1906 р. була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День відзначається в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера».
Невід’ємною частиною нашого життя є птахи. Вони поширені скрізь, де є на Землі сприятливі умови для їхнього життя. На земній кулі їх налічується 8 тисяч 700 видів, а в нашій країні майже 770 видів. Наслідки війни неминучі, на жаль, на їх відновлення буде потрібен час.
Пташки – наші найменші друзі і невід’ємна часточка природи. Вони прикрашають діброви і сади, тішать нас своїм чарівним співом. Їх весела дзвінка пісня, яскраве забарвлення, оживляють природу і звеселяють наші серця, додають нам бадьорості і радості. Ми любимо наших пернатих друзів. Вони незамінні вірні наші союзники і помічники в знищенні шкідників для збереження врожаю.
Турбота про птахів – це не тільки вирішення екологічної проблеми, це турбота про нас самих. Адже птахи – пісня, це частина нашого життя, культури, світогляду. На сьогодні не існує жодного виду птахів, яким би не загрожувало знищення з вини людини, через її втручання в життя природи.
Мурмурація.
Прекрасне природне явище, коли тисячі птахів збиваються у величезні зграї, які динамічно формуються у дивовижні небесні постаті, постійно стискаючись та розтискаючись. На YouTube десятки відео, де представлено явище скоординованого польоту птахів, що утворюють динамічні об'ємні фігури змінної щільності.
Таємниця розкрита! Цікавий факт: найближчими родичами крокодилів є, як не дивно, птахи. Саме так) Птахи є потомками рептилій, як і крокодили та алігатори. Але крокодили і алігатори є холоднокровними рептиліями, а птахи є потомками теплокровних рептилій. Спільною рисою між ними є гніздування для відкладання яєць. Також родичами крокодилів і птахів є черепахи. Є сумніви? Читайте! Вивчайте! Цікавтеся! Пташиний світ – неймовірний…
В картинках до публікації:
Дрохва - рідкісна пташка, один з найбільших птахів в світі, шлюбний танок яких - рідкісне явище. В природних умовах побачити його вдалось лише одиницям. Занесена до Червоної книги України.
Сови — це одні з найзагадковіших і найцікавіших птахів у природному світі. У сов кількість хребців удвічі більше за інших птахів. Додаткові хребці тварини на шиї дають совам широкий діапазон рухів, з можливістю повертати голову на 270°!!!)
Уявіть: Шия горобця має вдвічі більше хребців, аніж шия жирафа. Природа мудра, раціональна і дуже обережна зі своїми створіннями. Все в ній гармонійно і правильно. Птахи нашої планети, їх багатомільйонне пернате братство, можна сьогодні назвати восьмим дивом світу. Без них людині було б важко, сумно і незатишно існувати на Землі)
Congratulations @promokahka! You have completed the following achievement on the Hive blockchain And have been rewarded with New badge(s)
You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word
STOP
Check out our last posts: